lek. med. Alicja Paś

Pracownia USG

lek. med. Alicja Paś

Zakres działań medycznych:

porady lekarskie, konsultacje reumatyczne, konsultacje obesitologiczne

USG jamy brzusznej, układu moczowego, tarczycy i przytarczyc, ślinianek

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, obecnie w trakcie specjalizacji z reumatologii w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie, podczas której realizuję się również w ramach aktywności naukowej i badawczej – m.in. w badaniu klinicznym pt. Charakterystyka pacjentów z opornym na leczenie toczniem rumieniowatym układowym – znaczenie profilu genetycznego i cytokinowego w oporności na leczenie klasycznymi lekami modyfikującymi przebieg”, który jest podstawą mojej rozprawy doktorskiej.

Priorytetem mojej praktyki lekarskiej jest holistyczna opieka nad pacjentem, w tym leczenie chorób reumatycznych, metabolicznych, bólu przewlekłego, a także wdrażanie rehabilitacji i właściwej terapii żywieniowej – ukończyłąm studia podyplomowe w zakresie żywienia i dietoterapii klinicznej oraz liczne kursy i szkolenia. Wobec kluczowego założenia skupionego na zrozumieniu przyczyn zgłaszanych dolegliwości, pracuję również jako lekarz pierwszego kontaktu w przychodni rodzinnej, udzielając porad medycznych, wykonując badania ultrasonograficzne (USG jamy brzusznej, układu moczowego, tarczycy i ślinianek), a także kompleksowo leczę nadwagę i otyłość jako obesitolog i członek polskiego towarzystwa leczenia otyłości.

Swoje doświadczenie i umiejętności nabywałam podczas licznych stażów, praktyk, kursów i konferencji zarówno w Polsce jak i za granicą, a także jako lekarz rekrutujący pacjentów do badań klinicznych, które umożliwiały dostęp do nowoczesnych metod terapeutycznych.

 

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: