Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest zabiegiem wykonywanym przez lekarza ginekologa za pomocą lasera MonaLisa Touch. Stosowany jest w przypadku dolegliwości mimowolnego nietrzymania moczu. Zabieg ten jest najnowocześniejszą a jednocześnie najmniej inwazyjną metodą leczenia tego schorzenia. Jest praktycznie bezbolesny i praktycznie bez powikłań. Zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu pozwala zahamować objawy choroby, które mogą pojawiać się przy wykonywaniu codziennych czynności. W miarę rozwoju choroby nietrzymanie moczu pojawia się nawet w trakcie odpoczynku. Dolegliwości nietrzymania moczu (NTM) mogą pojawić się po porodzie oraz w okresie menopauzalnym.

Jak wygląda zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu?

Zabieg wykonywany jest przy użyciu lasera MonaLisa Touch. Lekarz ginekolog wykonujący zabieg, kieruje promienie lasera na tkanki poddawane zabiegowi. Dzięki temu następuje obkurczenie tych tkanek oraz namnożenie włókien kolagenowych. Powoduje to wzmocnienie ścianek pochwy i ujścia cewki moczowej a także zmniejszenie kąta nachylenia cewki. Dzięki temu cewka zaczyna ponownie działać prawidłowo.

Zabieg laserowego nietrzymania moczu zwykle trwa od 30 do 40 minut, a stosowanie znieczulenie ustalane jest indywidualnie. Po zabiegu laserowym można od razu wrócić do wykonywania codziennych czynności, jedynie należy przez tydzień unikać kontaktów seksualnych.

 

Jakie są efekty zabiegu laserowego leczenia nietrzymania moczu?

Zabieg przywraca prawidłowe działanie układu moczowo-płciowego. Zwiększa się jednocześnie sprężystość i elastyczność pochwy. Efekty leczenia nietrzymania moczu laserem odczuwalne są po kilku tygodniach od zabiegu. Pełne efekty osiąga się po mniej więcej 3 miesiącach i utrzymują się one przez lata. U większości Pań wystarczy jeden zabieg – u części, w zależności od osobistych predyspozycji, niezbędne są 2 lub 3 zabiegi. Do wzmocnienia efektów zabiegu należy regularnie wzmacniać mięśnie Kegla oraz regularnie badać poziom hormonów.

 

powrót

Inne zabiegi ginekologii estetycznej:

Inne zabiegi przy użyciu laseru Mona Lisa:

  • laserowe leczenie nietrzymania moczu
  • laserowe leczenie atrofii błony śluzowej pochwy
  • laserowa rewitalizacja pochwy
  • laserowa rewitalizacja warg sromowych
  • laserowe usuwanie kłykcin kończystych
  • laserowe usunięcie nadżerki macicy
  • laserowe usuwanie punktowych zmian na sromie
  • laserowe usuwanie blizn pooperacyjnych ginekologicznych (np. po cesarskim cięciu).
  • laserowa rewitalizacja pochwy i krocza po porodach.

Cennik usług z ginekologii estetycznej

Zobacz

Nasi specjaliści