
Otolaryngolog /
Otolaryngolog dziecięcy
Lek. med. Karolina Raczkowska-Łabuda
Specjalizacje
- Otolaryngologia
- Otolaryngologia dziecięca
Absolwentka Politechniki Warszawskiej i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację z Otorynolaryngologii uzyskała w 2020 roku. W tym samym roku otworzyła drugą specjalizacje z Otolaryngologii Dziecięcej. Do kolejnego egzaminu specjalizacyjnego planuje przystąpić jesienią 2022. Od czasu ukończenia studiów pracuje w Klinice Otolaryngologii Dziecięcej WUM w Warszawie, gdzie konsultuje, operuje i prowadzi zajęcia ze studentami.
Zajmuje się:
- diagnostyką i leczeniem chorób górnych dróg oddechowych u dorosłych i dzieci (m.in. ostre i przewlekłe zapalenie zatok przynosowych, zapalenie krtani, gardła, ucha środkowego i zewnętrznego);
- profilaktyką, diagnozą i leczeniem zaburzeń rozwoju mowy, upośledzenia słuchu czy zawrotów głowy (m.in. diagnostyką audiologiczną i otoneurologiczną, oceną aparatu mowy);
- diagnozą i leczeniem wad wrodzonych głowy i szyi (m.in. torbiel boczna szyi, torbiel środkowa szyi, ranula);
- diagnozą i leczeniem nawracających krwawień z nosa;
- zaburzeniami drożności nosa (przerost migdałka gardłowego, przerost małżowin nosowych, PZZP z polipami);
- chirurgią głowy i szyi w zakresie: adenotonsillotomia, drenaż wentylacyjny, plastyka wędzidełka języka i wargi górnej, konchoplastyka, likwidującymi m.in. przerost migdałków podniebiennych i gardłowego, wysiękowe zapalenie ucha środkowego, czy przerost małżowin nosowych;
- drobnymi zabiegami w obrębie skóry głowy i szyi oraz śluzówki jamy ustnej, gardła środkowego i nosa (chirurgiczne usuwanie zmian skórnych, torbieli zastoinowych czy brodawczaków gardła, przedsionka i przegrody nosa)
Doświadczenie zawodowe:
Posiada duże doświadczenie zawodowe oraz rozległą wiedzę, którą zdobywa uczestnicząc w wielu szkoleniach i kursach.
Na co dzień pracuje w Klinice Otolaryngologii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a staże odbywała w Klinice Otorynolaryngologii MSWiA, Szpitala Bródnowskiego, czy Klinice Chirurgii Głowy i Szyi Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie.
Certyfikaty:
Pani doktor posiada wiele certyfikatów potwierdzających umiejętności, np. w zakresie wykorzystania endoskopii w larynologii czy chirurgii krtani i tchawicy. Jest współprowadzącą szkolenia specjalizacyjne i doskonalące, m.in. „Praktyczny kurs bronchoskopii u dzieci”. Jest autorką i współautorką licznych publikacji naukowych, inicjowała zakładanie bazy e-learningowej dla studentów (nagroda Rektora WUM).
Wśród licznych szkoleń i kursów wymienia:
- 54th Graz Course of Rhinosurgery, 10th Course on Basics of SeptoRhinoplasty
- Crash Course: Avoiding complications in head and necksurgery: Introduction to airway and TGDC surgery,
- „Co może endoskop w uchu?”
- Kurs chirurgii endoskopowej zatok przynosowych: „Powered Instrumentation in Endoscopic Sinus Surgery – course with cadavers”